Pořad bohoslužeb

POŘAD BOHOSLUŽEB ŠUMPERK
od 5.5. do 12.5.2024

den liturgická oslava / událost místo a čas úmysl mše sv.
5.5.
6. NEDĚLE VELIKONOČNÍ 07:00 za + manžela
ZA FARNÍKY
18:00 prosba o Boží ochranu na cestach
6.5.
sv. Jana Sarkandra, kněze a mučedníka 08:30 za + kněze P. Jana Joklíka, P. Jaroslava Koplíka a P. Františka Fialu a jejich rodiče
7.5.
19:00 ADORACE
8.5.
Panny Marie, Prostřednice všech milostí 08:30 za + rodiče z obou stran, + sestru a neteř a za živou rodinu
9.5.
NANEBEVSTOUPENÍ PÁNĚ 18:00 za živou rodinu Ungerovu
10.5.
18:00 za + Karla Soldána a duše v očistci
11.5.
za + maminku a její kamarádky
Hraběšice
za + Aurelii Matisovou
12.5.
7. NEDĚLE VELIKONOČNÍ 07:00
za + Roberta
ZA FARNÍKY
18:00 za milosrdenství Boží pro + manžele Vondálovy a + Žofii Zdráhalovou
Římskokatolická farnost Šumperk
6. NEDĚLE VELIKONOČNÍ - 5. 5. 2024

Děkuji za vaše dary na opravu fary v ohlášené další kostelní sbírce na opravy. Darovali jste prozatím 214 600 Kč. Aktualizovaný seznam dárců je na vývěsce v bočním vchodu. Pán Bůh zaplať.

Pořad bohoslužeb ve všední dny bude v tomto týdnu obvyklý. V úterý bude v 19.00 hod. adorace Nejsvětější svátosti. Ve čtvrtek je slavnost Nanebevstoupení Páně.

Začal mariánský měsíc květen. Společná májová pobožnost je v kostele ve všední dny vždy po mši svaté. V neděli zveme na odpolední májové pobožnosti na různých místech v okolí. Dnes bude májová v 15.00 hod. u mariánského sloupu na Nám. Míru v Šumperku, za týden v kapli na Krásném. Srdečně zveme.

Tuto sobotu jsme srdečně zváni na pouť k blahoslavené Marii Paschalis do Sobotína. V 11.00 hod. tam bude slavná mše svatá sloužená otcem kardinálem Dominikem Dukou. Den 11. 5. je dnem liturgické památky bl. Sestry Paschalis a jejích devíti spolusester.

V sobotu 18. 5. ve 20.00 zveme na bdění před slavností Seslání Ducha Svatého. Podrobnosti najdete v časopise.

Děkujeme všem členům živého růžence, kteří přišli na včerejší setkání a také všem ostatním, kteří se v rámci tohoto společenství spolu s námi modlí. Děkujeme za vytrvalou modlitbu, která je pro celou farnost požehnáním. V květnu se budeme modlit zvlášť za všechny maturanty a studenty, které v těchto dnech čekají různé zkoušky.

Informace Centra pro rodinu:

Srdečně zveme na programy, které proběhnou v rámci Týdne pro rodinu.

• V pondělí 6. května proběhne v 16.30 na farním středisku beseda s Mgr. Marií Kaňovskou na téma Jak být povzbuzujícím rodičem. Přednášející je dlouhodobou lektorkou Kurzů pozitivního rodičovství a beseda bude zaměřena na principy výchovy, které z těchto kurzů vycházejí.
  • Ve středu 15. května v 17.00 vás zveme na besedu Sendvičová generace, která se bude konat na farním středisku. Čtyři pozvaní hosté se s námi podělí o své osobní zkušenosti s péči o nemocného rodiče, kterou museli skloubit s péčí o děti (či vnoučata), s chodem domácností a partnerským životem.
  • Od 1. do 26. května bude v „Parku U Pekárny“ u Skřivánčího dvoru přístupná samoobslužná Rodinná stezka. Více informací najdete na plakátcích ve vývěsce nebo na webových stránkách Centra pro rodinu.
Podrobnosti o všech programech centra pro rodinu se dozvíte na plakátech na vývěsce či stránkách Centra pro rodinu.
15. června se uskuteční výlet dětí z katechezí do Šternberka, prosíme, aby rodiče s tím počítali a děti, aby si vyhradily čas. O podrobnostech budeme informovat.

Zveme na malou mariánskou pouť do Pekařova. Bude to májové zastavení s hudebními vystoupeními a pobožností k sv. Janu Nepomuckému a mariánskými litaniemi v kostele v Pekařově v sobotu 11.5. v 16.00.

Při odchodu obdržíte dnes nové číslo děkanátního časopisu Tam&Tam. Dobrovolný příspěvek za časopis dávejte do kasičky TISK nebo do farní sbírky.

POŘAD BOHOSLUŽEB I V APLIKACI
FARNOST DO KAPSY