Farnost Rapotín

19. neděle v mezidobí - 9. 8. 2020

Pořad bohoslužeb bude v tomto týdnu:

sobota – mše svatá v kostele v 9.00 hod.

neděle – v 9.00 hod.

V sobotu je slavnost Nanebevzetí Panny Marie a všem věřícím se doporučuje účast na mši svaté. Mše svatá bude v Rapotíně v sobotu v 9.00 hod. V pátek v tomto týdnu mše svatá nebude.

Také v sobotu na 18.00 hod. zveme do kostela v Rapotíně na koncert barokní hudby s názvem MARIÁNSKÉ NEŠPORY KOLEM ROKU 1650 v provedení souboru Capella Ornamentata. Podrobnější informace o koncertu jsou na vývěskách a na internetu.

V NEDĚLI ZA TÝDEN SE U NÁS KONÁ FARNÍ POUŤ NANEBEVZETÍ PANNY MARIE.

Poutní mše svatá bude v 9.00 hod. Sloužit ji pro nás bude novokněz P. Josef Hovád, který nám udělí také novokněžské požehnání. Mše svatá sloužená novoknězem a jeho požehnání je pro nás velký dar a také příležitost prosit za nová kněžská povolání.

Jak jste si to mohli přečíst v posledním časopise, budou opět požehnány byliny. Můžete je donést s sebou, pokud jste si je během léta nasbírali nebo koupili, a položit na připravené místo k požehnání. Stejně jako loni budete moci po bohoslužbě a také během odpoledního programu zakoupit kvalitní bylinkové bio-čaje a tak podpořit opravy našeho kostela.

Odpoledne bude v 15.00 hod. eucharistická pobožnost za obec a požehnání a pak farní odpoledne na zahradě u fary. Jste srdečně zváni.

Otec arcibiskup srdečně zve všechny rodiny na tradiční Arcidiecézní pouť rodin na Svatém Hostýně. Pouť se uskuteční v sobotu 29. srpna.