Aktuální informace - ohlášky

Římskokatolická farnost Šumperk

19. neděle v mezidobí - 9. 8. 2020

Pořad bohoslužeb bude v tomto týdnu obvyklý. V sobotu je slavnost Nanebevzetí Panny Marie a všem věřícím se doporučuje účast na mši svaté. Mše svatá je v 8.30 hod.

V neděli za týden se koná farní pouť Nanebevzetí Panny Marie v Rapotíně. U této příležitosti v sobotu na 18.00 hod. zveme do kostela v Rapotíně na koncert s názvem MARIÁNSKÉ NEŠPORY KOLEM ROKU 1650 v provedení souboru Capella Ornamentata. Podrobnější informace o koncertu jsou na vývěskách a na internetu.

Poutní mše svatá bude v neděli v 9.00 hod. Sloužit ji bude novokněz P. Josef Hovád, který nám udělí novokněžské požehnání.

Stejně jako loni budou i letos v Rapotíně požehnány byliny. Můžete je donést s sebou, pokud jste si je během léta nasbírali nebo koupili, a položit na připravené místo k požehnání. Stejně jako loni budete moci po bohoslužbě a také během odpoledního programu zakoupit kvalitní bylinkové bio-čaje a tak podpořit opravy rapotínského kostela.

Odpoledne bude v 15.00 hod. eucharistická pobožnost za obec a požehnání a pak farní odpoledne na zahradě u fary. Jste srdečně zváni.

Otec arcibiskup srdečně zve všechny rodiny na tradiční Arcidiecézní pouť rodin na Svatém Hostýně. Pouť se uskuteční v sobotu 29. srpna.