Pořad bohoslužeb

POŘAD BOHOSLUŽEB ŠUMPERK
od 28.4. do 5.5.2024

den liturgická oslava / událost místo a čas úmysl mše sv.
28.4.
5. NEDĚLE VELIKONOČNÍ 07:00 za + bratry, rodiče, prarodiče a živou rodinu
ZA FARNÍKY
18:00 za Boží požehnání a milosrdenství do dalších let
29.4.
sv. Kateřiny Sienské, panny a učitelky církve, patronky Evropy 08:30 na poděkování za dar života s prosbou o potřebné dary a milosti, za duše v očistci a na úmysly přítomných
30.4.
19:00 ADORACE
1.5.
sv. Josefa dělníka 08:30 za uzdravení Aničky a Milana
2.5.
sv. Atanáše, biskupa a učitele církve 18:00 za + Evu Žbirkovou a + Libuši Vlčkovou
3.5.
sv. Filipa a Jakuba, apoštolů 18:00 za + rodinu Kováčovu, Markovskou a duše v očistci
4.5.
08:30 za živé a + členy živého růžence
Hraběšice
za farníky a všechny občany Hreběšic
5.5.
6. NEDĚLE VELIKONOČNÍ 07:00 za + manžela
ZA FARNÍKY
18:00 prosba o Boží ochranu na cestach
Římskokatolická farnost Šumperk
5. NEDĚLE VELIKONOČNÍ - 27. 4. 2024

Děkuji za vaše dary na opravu fary v ohlášené další kostelní sbírce na opravy. Darovali jste prozatím 201 600 Kč. Aktualizovaný seznam dárců je na vývěsce v bočním vchodu. Pán Bůh zaplať. Stále však prosíme o příspěvky, tím víc, že už proběhly nutné opravy statiky střediska, které nás budou stát zhruba 400 tisíc.

Moc děkujeme také všem, kteří jste přišli včera na brigádu uklízet faru. Pán Bůh zaplať!

Pořad bohoslužeb ve všední dny bude v tomto týdnu obvyklý. V úterý bude v 19.00 hod. adorace Nejsvětější svátosti.

Přijměte také pozvání vy všichni, kteří se rádi modlíte růženec, a zvláště členové Živého růžence, na mariánské setkání v sobotu 4. května po ranní mši svaté na středisku. Chceme se setkat, protože vytrvale se modlíme, ale někdy o sobě ani pořádně nevíme. Už teď srdečně zveme.

Informace Centra pro rodinu:

Srdečně zveme na programy, které proběhnou v rámci Týdne pro rodinu.

• V pondělí 6. května proběhne v 16.30 na farním středisku beseda s Mgr. Marií Kaňovskou na téma Jak být povzbuzujícím rodičem. Přednášející je dlouhodobou lektorkou Kurzů pozitivního rodičovství a beseda bude zaměřena na principy výchovy, které z těchto kurzů vycházejí.
  • Ve středu 15. května v 17.00 vás zveme na besedu Sendvičová generace, která se bude konat na farním středisku. Čtyři pozvaní hosté se s námi podělí o své osobní zkušenosti s péči o nemocného rodiče, kterou museli skloubit s péčí o děti (či vnoučata), s chodem domácností a partnerským životem.
  • Od 1. do 26. května bude v „Parku U Pekárny“ u Skřivánčího dvoru přístupná samoobslužná Rodinná stezka. Více informací najdete na plakátcích ve vývěsce nebo na webových stránkách Centra pro rodinu.

Podrobnosti o všech programech centra pro rodinu se dozvíte na plakátech na vývěsce či stránkách Centra pro rodinu.

V sobotu 18. května večer zveme na bdění před slavností Seslání Ducha Svatého. Podrobnosti budou za týden v časopise.

15. června se uskuteční výlet dětí z katechezí do Šternberka, prosíme, aby rodiče s tím počítali a děti, aby si vyhradily čas. O podrobnostech budeme informovat.

Na závěr vás chceme informovat o iniciativě, která vznikla v poslední době mezi farníky a na posledním setkání pastorační rady dostala konkrétní podobu. Od května nabízíme všem starším a nemocným farníkům dovoz na nedělní devátou mši svatou. Všichni, kteří by se rádi této mše svaté zúčastnili, ale nemají dovoz do kostela, mohou vždy v pátek před danou neděli kontaktovat koordinátora na určeným telefonním čísle. Ten následně domluví ochotné řidiče a spoji se se zájemci o odvoz. Tato služba bude poskytována zdarma. V sakristii si můžete vyzvednout letáčky a předat je případným zájemcům. Moc vás prosíme také o zapojení do služby řidičů.

POŘAD BOHOSLUŽEB I V APLIKACI
FARNOST DO KAPSY