Římskokatolická farnost Šumperk 4. neděle postní - 11. 3. 2018

Římskokatolická farnost Šumperk
www.farnostsumperk.cz
4. neděle postní - 11. 3. 2018
 
Pořad bohoslužeb bude v tomto týdnu obvyklý, kromě středy, kdy začíná farní duchovní obnova. Ve středu bude mše svatá jako obvykle ráno, navíc v rámci duchovní obnovy i večer v 18.00.
 
Dnes po mši svaté v 9.00 bude ministrantská schůzka.
 
Pobožnost křížové cesty se koná v pátky přede mší svatou v 17.30 hod. a v neděli v 15.00 hod. Nedělní křížové cesty začínají duchovní promluvou.
 
Od středy 14. 3. do pátku 16. 3. bude v Šumperku farní duchovní obnova pro všechny. Po tři dny za sebou – od středy do pátku večer – máme možnost poslechnout duchovní slovo, modlit se ve společenství a duchovně načerpat.
 
Na duchovní obnovu naváže akce, která se koná na přání papeže Františka „24 hodin pro Pána“. Chceme po celou dobu od 19.00 hod. v pátek do 19.00 hod. v sobotu adorovat, bude i příležitost ke svátostí smíření. Podrobné informace jsou na vývěsce a v posledním čísle časopisu. V kostele na kamnech u bočního vchodu je tabulka, na kterou se, prosím, napište, aby po celou dobu se v kostele někdo modlil. Obětujme Pánu čas i v nočních hodinách a prosme, jak si to přeje papež, za mír ve světě, trpící a pronásledované a také za obrácení nás všech.

V pátek 23. a v sobotu 24. března se v Šumperku uskuteční Děkanátní setkání mládeže. Tentokrát bude společně také s děkanáty Zábřeh a Svitavy. Je to největší mládežnická akce, která se koná v našem děkanátu a také skvělá příležitost poznat ostatní mladé. Chtěli bychom pozvat všechny od 13-ti let. Můžete se těšit např. na Večer chval a koncert skupiny Adorare, přednášky zajímavých hostů, spoustu mladých lidí, mši s otcem arcibiskupem, velkou městskou hru a také na našeho hlavního hosta, kterým je Pavel Fischer. Na koncert Adorare bychom chtěli pozvat také všechny ostatní farníky, bude 24. března v 16.30 v kostele sv. Jana Křtitele v Šumperku. Více informací a přihlašování na www.bit.ly/dekanatko. Přihlašujte se prosím do 15. března.