Římskokatolická farnost Rapotín 3. neděle postní - 4. 3. 2018

Římskokatolická farnost Rapotín
www.farnostsumperk.cz
3. neděle postní - 4. 3. 2018
 
Děkujeme za vaše dary z minulé neděle při sbírce „Svatopetrský haléř“. Vybralo se 4 286,- Kč.
 
Pořad bohoslužeb v tomto týdnu:
pondělí, úterý, středa – mše svatá na faře v 18.00 hod. - P. Jan
čtvrtek, pátek – mše svatá v kostele v 18.15 hod.
 
Adorace je po dobu postní ve čtvrtky půl hodiny přede mší svatou.
Pobožnost křížové cesty je v Rapotíně v pátky přede mší svatou v 17.30 hod. a v neděli v 8.30 hod. Prosíme, přihlaste se k vedení křížových cest.
 
V této postní době zveme všechny na adoraci denně od 20.00 do 21.00 hod. do kaple na farním středisku (kromě pátků).
 
V postu jsme vyzýváni k postní almužně. Do krabičky patří jen ty peníze, které ušetřím tím, že si něco odřeknu a tak mají hodnotu nejen materiální, ale i duchovní. Postní almužnu přineseme na Květnou neděli.
 
Dnes při východu z kostela si můžete na stolku vylosovat postní úkol na celý týden. Úkoly jsou rozlišené pro děti i dospělé: pro děti jsou různobarevné, pro dospěle jen bílé.
 
Při odchodu z kostela si vezměte nové číslo děkanátního časopisu Tam&Tam. Dobrovolný příspěvek za časopis ve výši 10,- Kč dávejte do kasičky TISK nebo do farní sbírky.
 
Tento čtvrtek 8. 3. srdečně zveme všechny otce na modlitbu otců, která proběhne v rámci postní adorace v kapli na farním středisku v Šumperku od 20.00 do 21.00. Setkání bude pokračovat posezením v katechetické místnosti.
 
Otec Slávek srdečně zve všechny farníky na oslavu svých 50. narozenin na mši svatou tuto sobotu 10. 3. v 10.00 hod. do farního kostela sv. Jana Křtitele v Šumperku a také na následnou oslavu, která se uskuteční v kulturním domě v Bludově od 15.00 hod. Kdo je ochotný něco napéct, nasmažit, může to donést do kostela ve čtvrtek a pátek a předat některému z otců. Díky.

V pátek 23. a v sobotu 24. března se v Šumperku uskuteční Děkanátní setkání mládeže. Tentokrát bude společně také s děkanáty Zábřeh a Svitavy. Je to největší mládežnická akce, která se koná v našem děkanátu a také skvělá příležitost poznat ostatní mladé. Chtěli bychom pozvat všechny od 13-ti let. Můžete se těšit např. na Večer chval a koncert skupiny Adorare, přednášky zajímavých hostů, spoustu mladých lidí, mši s otcem arcibiskupem, velkou městskou hru a také na našeho hlavního hosta, kterým je Pavel Fischer. Na koncert Adorare bychom chtěli pozvat také všechny ostatní farníky, bude 24. března v 16.30 v kostele sv. Jana Křtitele v Šumperku. Více informací a přihlašování na www.bit.ly/dekanatko. Přihlašujte se prosím do 15. března.