Římskokatolická farnost Šumperk 22. neděle v mezidobí – 3. 9. 2017

Římskokatolická farnost Šumperk
www.farnostsumperk.cz
22. neděle v mezidobí – 3. 9. 2017
               
 
Dnes jste opět zváni na posezení do farní kavárny. Pořad bohoslužeb bude v tomto týdnu obvyklý. Navíc bude mše svatá v úterý v 7.00 hod. ráno.
 
V úterý po prázdninové přestávce začínají úterní večerní adorace v 19.00 hod. Připomínáme, že se konají v kapli na farním středisku.  Jste srdečně zváni na tuto večerní modlitbu.
 
Děti, které chodily po celý minulý školní rok do kostela a sbíraly samolepky o postavách, ať do neděle 24. 9. včetně, donesou své knížečky s nalepenými obrázky, podepsané jménem, příjmením a rokem narození.
 
V kostele u novin a také na vývěskách najdete rozpis termínů výuky náboženství v novém školním roce. Jsou tam také přihlášky pro děti, které se do náboženství hlásí poprvé.  Prosíme, abyste s náboženstvím počítali při plánování aktivit vašich dětí. Vše je také v novém časopise.
 
Ve středu 13. 9. je další děkanátní fatimská pobožnost, tentokrát ve Velkých Losinách. Srdečně nás zve P. Milan Palkovič, jeho pozvánku a program najdete za týden v časopise. Ze Šumperka pojede autobus v 16.15 od Mototechny, cena 50,- Kč. Návrat hned po zakončení pobožnosti. Prosím ale, abyste se napsali na seznam u bočního vchodu nebo zavolali či napsali na e-mailovou adresu farnosti Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nejpozději do příští neděle 10. 9.
Křesťanské ženy zahajují po letní přestávce svá setkávání v pondělí 11. září od 16.30 hod. do 18.30 na farním středisku a dále každé druhé pondělí ve stejnou dobu.
Pravidelné programy Centra pro rodinu začínají v týdnu od 18. září. O které programy se jedná, můžete zhlédnout na vývěsce před kostelem a v TamTamu.
 
Od dnešní neděle opět nabízíme program pro děti během nedělního kázání – vždy během deváté mše svaté i s nesením obětních darů. Srdečně zveme také další rodiče k účasti a prosíme o zapojení do přípravy programů.
 
Srdečně zveme všechny ženy z celého děkanátu na děkanátní setkání Modliteb matek.  Uskuteční se tuto sobotu 9. 9. na farním středisku v Šumperku od 15.00 do 18.00 hod. Program povedou samotné koordinátorky národního hnutí Modliteb matek. Součástí programu je společná diskuse, svědectví a společná modlitba. Vítány jsou jak ty ženy, které se do Modliteb matek aktivně zapojují, tak i ty, které se chtějí s touto iniciativou seznámit.
 
Šumperští skauti a skautky zvou mezi sebe nové kluky a holky. Holky od šesti let se potkají poprvé v pátek 15. září v 16:30, kluci od sedmi let se uvidí poprvé v pondělí 11. září v 17.00. Obě schůzky se uskuteční v klubovnách na Nám. Jana Zajíce v Šumperku. Na budoucí společná dobrodružství se těší vedení obou oddílů.
 
Farnosti Rapotín a Velké Losiny vás zvou na Svatováclavskou zábavu, která se uskuteční v Kulturním centru v Rapotíně v sobotu 30. 9. Vstupenky v ceně 90,- Kč si budete moci objednat od příštího týdne po nedělních bohoslužbách v sakristii nebo pak v kanceláři.
 
Při odchodu obdržíte dnes nové číslo děkanátního časopisu Tam&Tam. Dobrovolný příspěvek za časopis ve výši 10,- Kč dávejte do kasičky TISK nebo do farní sbírky.
 
Poprázdninová příprava na biřmování začíná pro dospělé již zítra v pondělí 4. 9. v 19.00 na farním středisku a pro mládež ve středu 20. 9. v 19.00 také na farním středisku.
 
Otec Vilém srdečně zve mládež na společné setkávání mládeže každý 2. a 4. pátek v měsíci na farní středisko v Šumperku od 19.15. Obsahem bude modlitba, společné téma, povídání nad šálkem čaje.
 
Děkuji za vaše dnešní dary při sbírce pro farnost. Pán Bůh zaplať.